Homeopatika a babské léky

Standardní

OBSAH:

  1. Homeopatika na bolest při prořezávání zubů
  2. Pro lehčí porod
  3. Pro zvýšení laktace
  4. Před a po očkování
  5. Na žárlivost
  6. Na stres a absolutní poporodní vyčerpání
  7. Maliník: na lehčí porod, zácpu, záněty, kožní choroby, proti průjmu
  8. Lněné semínko: Pro dobrý porod, proti zácpě, na špatné zažívání atd.

Obecně je super brožurka k užívání všech homeopatik

„Homeopatie v pediatrii“ dali mi ji zadara v lékárně, vydala firma Boiron, napsala Kateřina Formánková a Miriam Kabelková

-pak jsou dobrý stránky, kde jsou vysvětlena užití veškerých homeopatik

Homeopatika na bolest při prořezávání zubů

Orální použití-tabletky CHAMOMILLA VULGARIS 9CH

-1-3x denně nechat vycucat 5 kuliček (když se to rozpouští ve vodě, účinky se snižují)

-malé děti, co neumějí ještě samy cucat, to musejí mít rozředěné ve vodném roztoku

-ti cucaví to cucají

-15 min před ani po podání homeopatik nepít ani nejíst

-my při klubání stoliček kombinovali s homeopatickými čípky VIBURCOL, malý to děsně pomáhalo, dávali jsme jí to na dopo spánek a noční spánek, jinak jí nešlo usnout (dává se 2-3x denně 1 čípek při akutních potížích, pauzy mezi dávkami minimálně 2hod)

Pro lehčí porod

-od 38plus0 týdne těhotenství až do porodu brát

CAULOPHYLLUM 9CH 5kuliček večer, ARNICA MONTANA 5kuliček ráno (arniky dobrat dvě tuby, caulophylla jednu), ARNIKU klidně i po těžkém porodu 3y3 denně, pomáhá s rychlejším uzdravením (spapat dvě tuby celkem po porodu)

-kdyby odtekla plodová voda, vzít si 10kuliček od každého do půl litru vody neperlivé a během hodiny a půl to vypít

Pro zvýšení laktace

LAC CANNINUM 5 CH nebo

RICINUS COMMUNIS 5 CH zpočátku 3–5 x denně 2 kuličky s postupným vysazováním. Lék nechte volně rozpustit v ústech, před a po podání 15 min. nic nemít v ústech. Až se laktace zvýší, vysadit úplně. Většinou je to proces na několik dní, ne týdnů. V případě potřeby je možno lék znovu nasadit. Neužívat dlouhodobě na udržení laktace, účinek pak postupně může slábnout.

Samozřejmě je nutné pít dostatek tekutin.

Pozn. pokud lék nebude mít efekt, je potřeba se poradit na jiném. Většinou zabírá, ale může se to stát. Není totiž jediný na tento problém.

Před a po očkování

THUYA OCCIDENTALIS 15CH

Na žárlivost

-LANCHEZIST 15CH (1x denně ráno 5kuliček)

-ARNIKA 15CH (1x denně večer 5 granulí), funguje i na boule, zranění, odřeniny

Na stres a absolutní poporodní vyčerpání, těhotenské zvracení, nespavost, duševní přepětí, na fyzické přepracování s citovým znepokojením

COCCULUS INDICUS

Dávkování:

Nespavost po přepracování, ponocování, citových starostech. Předepsat Cocculus 9, 15 nebo 30 CH podle stupně vyjádřené podobnosti, jednu dávku každý večer nebo třikrát týdně.

Nevolnost, závratě, bolesti hlavy nervového původu se závratěmi a nevolností (5 až 9 CH, pět granulí dvakrát denně).

Zvracení při těhotenství: pět granulí v ředění 5 až 9 CH po každém zvracení.

Maliník: na lehčí porod, zácpu, záněty, kožní choroby, proti průjmu

Doporučuje se pít v těhotenství po ukončeném 36. týdnu pro hladší průběh porodu. 1x šálek denně. Od 38.týdne mohou být i dva šálky denně. Příprava uvedená na balení – na 250ml vody 1 kávová lžička, 15min. louhovat, údajně se nedoporučuje sladit cukrem

Zároveň/zejména lze listy maliníku použít ke kloktání při zánětech dutiny ústní a pro potírání při chronických kožních chorobách. Působí též srážlivě a proti průjmu, napomáhá zvýšení sekrece žluči. Je močopudný.

Listy obsahují třísloviny, stopy silice, kyselinu jablečnou, vinnou, citrónovou, mravenčí a salicylovou, glykosidy (bioflvonoidy), v neposlední řadě též dosti vitaminu C.

Lněné semínko: Pro dobrý porod, proti zácpě, na špatné zažívání atd.

Pomáhá při zácpě, špatném zažívání, žaludečních vředech, na kvalitu vlasů, nehtů a kůže. Obsahuje tak zvané omega-3 mastné kyseliny, které léčí vysoký krevní tlak a působí preventivně proti cévním a srdečním onemocněním.  Údajně pomáhá při pravidelném pití k hladkému bezbolestnému porodu.

V těhotenství Vás bude tedy zajímat především účinek na zácpu a poté pro hladký porod, ale určitě Vás zaujmou i další účinky. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit především na problémy se zácpou – to funguje naprosto dokonale. Užívá se v druhé polovině těhotenství.

Tipy na konzumaci

– následující „recepty“ můžete střídat podle chuti, 1-2lžíce semínek denně bohatě stačí – forma úpravy je na Vás:

Denně sníte 1 – 2 lžíce lněných semínek jako oříšky (nutno rozkousat!). Dávku nejlépe nepřekračovat.  Užívat spíš ke konci těhotenství (třetí trimestr)

– pokud nechcete kousat, stačí namlít na prášek a posypat jím jakékoliv jídlo – obložený chléb, nasypat do jogurtu apod.

Pokud je „melete“ – nejlépe vždy těšně před upotřebením, rychle totiž podléhají zkáze (žluknou).

Odvar ze lněného semínka: 2 lžičky celého semínka se zaleje asi 2–3 dcl horké vody (nevaří se) nechá se asi 15 min louhovat a pak se scedí, vznikne čirá hustá tekutina, která se pije vlažná. Lze přidat malé množství sirupu, aby to mělo chuť.

Večer umelu 4 lžičky lněného semínka. Polovinu zamíchám do jogurtu nebo kefíru a ihned sním. Druhou polovinu zaleji 2 dcl horké vody a nechám odstát do rána. Ráno to vypiji na lačný žaludek.

Nasype se cca lžíce do sklenice a zalije studenou vodou. Nechá se pár hodin/do rána vyluhovat. A pak se ta voda vypije a ta semínka lžičkou sní – jsou změklá a měla by se také rozkousat

Dají se rovněž namletá přidávat do různých pomazánek (rozhuda z tučného tvarohu, nebo rybičkových), do zeleninových placiček (např. květákové), do sekané, samozřejmě do zakysané smetany nebo jogurtu.

Zvlášť dobré zobání jsou opražená semínka jen tak nasucho na teflonové pánvi – aby se otevřela. Pánev přiklopte nejlépe skleněnou poklicí – až začnou semínka skákat – jsou hotová. Když je nepřiklopíte – budou skákat všude a obzvlášť na obličeji pěkně pálí!

Více zde:http://drdulek.webnode.cz/malinik-a-lnene-seminko/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s