Seriál vo hovně, 3.díl – Chronická zácpa: 8 doktorů nepomohlo, čekáme na zázrak

Standardní
cistestrevo cz

Zdroj: cistestrevo.cz

Celý seriál vo hovně:

 • Seriál vo hovně, 1.díl (4.11.2012) Když dítěti nefungují střeva (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 2.díl (21.11.2012) Zácpa aneb hovno jako další člen rodiny (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 3.díl (2.10.2013) Chronická zácpa: 8 doktorů nepomohlo, čekáme na zázrak (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 4.díl (27.12.2013) Otázky na hovno a rady k posrání (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 5.díl (3.1.2014) Fotíme si hovníko a rozesílám šťastné a posrané (okdaz zde)
 • Seriál vo hovně, 6.díl (3.4.2014) 50 odstínů hnědi: jsme z toho venku!!! (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 7.díl (11.3.2015) Never hovning story (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 8.díl (26.7.2015) „Já už umím kakat, mami!“ (odkaz zde)

OBSAH:
Horská hovnodráha: frčíme dál. Kteří kolotočáři už nás na hovnodráze povozili?

 1. PEDIATR Ivanka Bočanová (říjen 2011)
 2. CHIRURGIE A POHOTOVOST KRČ (říjen-prosinec 2011)
 3. PROKTOLOG Alexandr Kučera (leden-červen 2012)
 4. PSYCHOLOŽKA Martina Neprašová říjen 2012-leden 2013)
 5. PSYCHIATR Zofia Toužimská (duben 2013)
 6. DĚTSKA PSYCHOTERAPEUTKA Markéta Závěrková (duben-květen 2013)
 7. ALERGOLOGIE Homolka (květen 2013)
 8. GASTROENTEROLOG Pavel Frühauf (od července 2013)
 • 8 doktorů zatím žádný kouzlo nepředvedlo, chystáme se k devítce a doufáme v zázrak

Už to budou 2 roky (začalo to v říjnu 2011), co se naše dcera nemůže vykakat. Má chronickou zácpu nebo-li nefunkčnost střev. Budou jí 4 a sama se nevykaká. V předešlém článku (odkaz zde) jsem psala o počátku naší horské hovnodráhy. No a dnes? Furt na ní frčíme a ještě hlavou dolů…

Kteří kolotočáři už nás na hovnodráze povozili?

1.PEDIATR Ivanka Bočanová říjen 2011

Začali jsme u naší moc hodné pediatričky dr Ivanky Bočanové v Praze na Lhotce, ta nás poslala do Krče na chirurgii s tím, že ona je na to malá paní, což měla pravdu, taková zácpa do normální ordinace pediatra už nepatří.

2.CHIRURGIE A POHOTOVOST KRČ říjen – prosinec 2011

Proktolog Alexandr Kučera, moc hodný pan doktor
Zdroj: detskachirurgiepraha.cz

Několikrát jsme byli v Krči na pohotovosti se strašnou kolikou, ale vždy nás poslali domů s tím, že máme dát „čípek“ a hodně „vlákniny“.

3.PROKTOLOG Alexandr Kučera leden až červen 2012

Jedna hodná paní doktorka z Krče nám poradila zajít do ordinace specializující se mimo jiné na léčbu zácpy, několik doktorů z Motola si ji soukromě otevřelo v Praze 4, Opatovská 1763/11.

Proktologie=léčba onemocnění konečníku

V tom prvním článku (odkaz zde) jsme ještě bloudili mlhou naprosté neznalosti a měli pocit, že jsme potkali čaroděje Merlina, který nás spasí. Jenže Merlin alias „dr BOBO“, jak jsme mu říkali, se zařadil do řady jiných lékařů, kteří dceři nakonec vlastně nepomohli. Zázrak se nekonal. Chodili jsme k němu půl roku (leden-červen 2012) ze začátku nadšeni z toho, že dceři určil diagnózu „Nefunkčnost střev“. Když víte, o co jde, dá se s tím žít.

„Nefunkčnost střev“. Když víte, o co jde, dá se s tím žít.

Jenže pak najednou prohlásil, že dcera je zdravá, že střeva jsou zase funkční, máme jim pomáhat se vyprazdňovat, ale problém už je jen psychickej. Takže jsme tak trochu byli zase na začátku, Říkali jsme, že už vydrží i 10 klystýrů v řadě a nevykaká se, on na to, že to není možný, ať je dáváme dál. že prostě střeva jsou funkční, jen hlava asi ještě ne.

4.PSYCHOLOŽKA Martina Neprašová říjen 2012- leden 2013

Když proktolog prohlásil, že je dcera zdravá a má to už jen v hlavě, chodila jsem se radit s psycholožkou Martinou Neprašovou (odkaz zde), ta byla fantastická a moc mi pomohla to líp zvládat, říkala, že stačí odblokovat mě a pak se odblokuje i bobek dcery, já se hodně posunula ve vztazích k lidem a sama k sobě, zácpa dcery nikoli, takže hurá dál.

5.PSYCHIATR Zofia Toužimská duben 2013

Někdo mi poradil, že výborní jsou v PPP – Pedagogicko psychologické poradně pro Prahu 1,2 a 4 (odkaz zde), jenže když jsem jim popsala, jak úpornými zácpami dcera trpí a jak dlouho, řekli, že je to na ně už moc komplikovaný problém, a že přesně „tyhle případy“ umí báječně léčit jedna skvělá doktorka v Krči na dětské psychiatrii. Objednala jsem tedy dceru na psychiatrii k dr Zofii Toužimské.

„Vzali se a žili spolu šťastně dodnes…“

Psychiatrie v Krči ale taky nebyla řešení, chtěli si ji tam nechat 6 týdnů pod medikací a bez našich návštěv. Okamžitě jsem odešla. Dceru před tím ani nechtěla vidět.

Psychoterapeutka Markéta Závěrková, úžasná žena a moc sympatická
Zdroj: isz-mc.cz

6.DĚTSKA PSYCHOTERAPEUTKA Markéta Závěrková duben-květen 2013

Pomoc jsme ale potřebovali, minimálně tu psychickou. Taková chronická zácpa rozežere celou rodinu. Dostala jsem kontakt na dětskou psychoterapeutku Markétu Závěrkovou (odkaz zde), která pomáhá mimo jiné i dětem s chronickou zácpou, sama prý to celé prošla s vlastním synem.

Byla skvělá, chtěla vidět dceru a mluvila s ní, docílila toho, že se  konečně přestala bránit sezení na nočníků a pokusům o kakání, i chování jinde a jindy se moc zlepšilo, dala mi pár vynikajících rad. Dokonce jako kouzelník Merlin vytáhla z klobouku králíka: diagnózu. Dcera je prý „zadržovač“, skupina dětí, které z nějakého důvodu nechtějí dát bobek. Stává se to, když přijde na svět sourozenec.

Dcera je prý „zadržovač“

Ani diagnóza sice nakonec zácpu nevyřešila, ale maličko nás to posunulo. Dcera začala alespoň trochu chtít se vykakat. Podle rad dr jsem jí vysvětlovala, o co díky nekakání a věčnýmu ukakávání přichází, že nemůže jít do bazénu, že nemůže jít tam a tam, protože má furt u zadečku bobek a je to problém. Někam jsme se posunuly a pak jsme se s dr shodly, že už to Bertě stačí a teď si s tím musíme nějak poradit už bez ní. Od té doby ale dcera denně sama zkouší bobek na nočníku a dařívá se jí. To je pokrok. Paní doktorka byla strašně sympatická a moc hodná na mě i dceru.

7.ALERGOLOGIE Homolka květen 2013

To byla jen mezizastávka, zda to není alergiemi, jak kde kdo říkal: tam jste měli začít… Ale dcera nemá žádnou alergii, má imunitu na jedničku, takže další slepá ulička. Ale je super, že není alergik, bála jsem se celiakie.

8.GASTROENTEROLOG Pavel Frühauf od července 2013

Gastroenterolog Pavel Frühauf, primář Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, odborník na dětskou gastroenterologii, vyhlášená kapacita.
Zdroj: praha.eu

Primář Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, odborník na dětskou gastroenterologii, vyhlášená kapacita. Od července k němu s dcerou chodím, moc toho nenamluví, ale diagnózu určil hned. Jde prý o jasnou „konkurenční doložku“, kterou si děti po příchodu sourozence na svět získávají tím, že se vrátí o několik kroků na vývojovém stupni a přestanou kakat, začnou se počůrávat, chtějí zpět dudlík apod.

Jde prý o jasnou „konkurenční doložku“

Diagnóza by byla, léčba je pomalá, ale má své výsledky. Prostě dceři denně dáváme lactulosu z lékárny, aby z ní bobky šly a byly měkké, k tomu denně čípek, abychom bobek popohnaly. Ze začátku dostávala snad 3 týdny denně yall. To kakala o 106, jenže jako vždy před tím, přišla rezistence a nic nezabíralo.

Co bude dál, nevím, pan doktor moc nemluví, maximálně prognózy a úkoly na dalších pár dní. To mi hodně nevyhovuje, protože nemůžu nic naplánovat a chod rodiny uvázl na mrtvém bodě.

8 doktorů zatím žádný kouzlo nepředvedlo, chystáme se k devítce a doufáme v zázrak
Zkusím brzy devítku, třeba bude šťastná. Jde o PSYCHOSOMATICKOU KLINIKU dr Hnízdila v Dobřichovicích (odkaz zde), o které kde kdo básní. Podstatou psychosomatické péče je celostní pohled na zdraví člověka. Psychosomatika se zabývá souvislostmi mezi stavy těla (soma), duše (psyché) i vlivy životního prostředí. Starosti, s nimiž si hlava neví rady, tělo často řeší nemocí (somatizace). Cílem léčby je najít zdroj obtíží a obnovit rovnováhu. Jdeme tam celá rodina 16.10. odpoledne, tak pak dám vědět.

11 responses »

 1. Tak mi kámoši dohodili kámoše, kterej s dcerou prošel stejným peklem, ale dnes už je holčička ok. Chodila k x doktorům, nakonec taky asi rok na ten Opatov do ordinace dr BOBA Alexandra Kučery, ale tam slouží i jinej dr Škába, evropská kapacita na bířška a ten prej pomohl. My u něj s Bertou taky párkrát byly, ta ordinace je soukromá a slouží tam motolští doktoři, ale zatímco v Motole jsou dlouhý čekačky, na Opatově je to rychlejší. No a ten dr Škába vzal nakonec holčičku na tejden do Motola, tam klystýry a vyšetření a tak, taková soda, že holčička od tý doby kaká jak hodinky, kdyby hodinky kakaly… Jinak před tím nekakala, protože se bála bolesti ze zácpovýho bobku. Pomáhal forlax, pije se ráno, ale je ho x druhů podle váhy a věku a musí se s ním opatrně, aby to neskončilo problémem. Ale i u téhle holčičky šlo o psychiku a po motolském týdenním peklíčku už se ten problém nikdy neobjevil… Věděla, že by tam jinak mohla jet znovu… Takový by to asi bylo po těch 6ti tejdnech na psychiatrii v Krči, ale z toho by se asi nevzpamatovala… Léky, samota, psychouši a magoři doktoři… Tak že bych se vrátila na Opatov někdy? že by slepá ulička nebyla slepá???

 2. Mne jste potěšila fotkou Dr.Frühaufa, pracovala jsem s ním před mnoha lety a opravdu je to odborník -ovšem při několika minutách vyměřeného času jen člověk obdařený magií udělá zázrak. U Vás to aspoň na chvíli zabralo, jen jsem si říkala, jestli už si tělo Vaší dcerky nezvykne… A zvyklo, což je zcela normální průběh. Také jsme kolem 2. roku a něco měli problém. Po narození sourozence. Kluk nekakal a nekakal, až se tělo vykašlalo na vůli a tlačilo, takže se třeba držel futra a řval ponížením, zatímco se mu kaťata bez plen nadouvala opačným směrem, než chlapci mívají. Nakonec jsme dělali sezení s mladším(WC a nočník) a hanebně upláceli za výkon lentilkami. Zvcládl i oproštění od odměny, asi za čtvrt roku.
  Jo, 100% džusy odvodňují, takže jste vnitřně vysušovali – radši si teď zkuste sehnat přírodní šťávu z moštárny, ta jablečná je projímavá, když se neředí.
  U psychosomatiky asi bude potřeba také přehrát pozornost od tohoto problému na jiné kvality dcerky, aby neupevnila dojem, že je pro Vás zajímavá jen vyprazdňováním. Odseknout hrot prioritě. Ona ji tak může vnímat a to není dobré.

  • Dobrý den, díky za reakci, jak jste myslela, že si tělo mé dcerky zvykne a zvyklo? To jsem nepochopila. Jinak asi je to vlastně dobrá zpárva, že má furt nakaděno v kalhotkách, protože tělo proti její vůli vyhání bobek ven… Jen servisně je to pro mě děsný, ale jinak vlastně dobrá zpráva, což mi hned nedošlo…Ten 100% juice mi doporučil právě dr Fruhauf…JInak o odsekávání hrotu prioritě (hezky jste to nazvala) už vím taky kde co díky psychologům a tak… Snažím se o to samozřejmě, dcera je bezvadná, umí tančit, zpívat, vymejšlí si vlastní básničky a písničky, má úžasnou fantazii, je s ní děsná prča a tak, když mám sílu, tak si užíváme… Ale s těmi dvěma dětmi je to obtíž občas, stačí, aby byl jeden nemocnej, trčíme doma, je furt řev, perou se a tak, však to asi znáte…Pak když začne zpívat, tak jí ztlumím:) Jak dlouho jste se s tím nekakáním u dítěte potýkala? V kolika letech to odeznělo nebo teda v kolika jeho letech jste to překonali?

 3. Pingback: Otázky na hovno a rady k posrání | Maminátor

 4. Pingback: Fotíme si hovínko a rozesíláme šťastné a posrané | Maminátor

 5. Dobrý den,
  potýkáme se doma také s dcerou něčím podobným, jsme asi zatím na začátku zatím jsme byly jen na chirurgii a tam nám doporučily jíst zeleninu, ovoce což ona totiž zásadně odmítá jediné co jí je banán a ten jak mě dr poučila dávat nesmím protože staví!! asi bych to bez ní nevěděla. No nic jediné co po téměř dvou měsících pozře je jablko a to ještě oloupané jinak se jí ze všeho ostatního zvedá žaludek a brečí že je to hnusný a ne a ne sní pohnout takže tu bulím já i ona a stejně nic nesní. No tak jsem začala podávat probiotika a už 3den do dávkovače od panadolu jako že to je medicínka to ona totiž pak vezme všechno dávám 2x denně švetskovou ˇšťávu koupenou v Bio prodejně a hle dnes z toho už měla průjem až nestihla doběhnout a poprvé se snad styděla že má „bobo“ v kalhotkách, no a já světe div se jsem se div nezačala radovat že to je měkký protože jinak to je bobo jak kámen že bch to nevytlačila ani já. No tak snad to pomůže a naučíme se postupně za dalších pár měsíců jíst nějakou zeleninu a další ovoce. Držte se nejste v těch sračkách sama. Já jen doufám že nás nepotká nic podobného dr. Toužimské brrr

 6. Pingback: 50 odstínů hnědi: jsme z toho venku!!! | Maminátor

 7. Pingback: Když dítěti nefungují střeva | Maminátor

 8. Pingback: Zácpa: aneb hovno jako další člen rodiny | Maminátor

 9. Pingback: Seriál vo hovně, 7.díl – Never hovning story | Maminátor

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s