Co dát dětem, když zvrací: Coca-Colu?

Standardní
coca-cola-logo2

Kdysi jsem se někde děsně sjela se ségrou a kámošema a vzívali jsme Mirindu, protože nám ta chutnala, jak jsme bili sjetí, že byla na chuťovým piedestalu. Dneska bych tam postavila Kolu.

Taky mívám kokakolovej pohled

Jak už jsem dnes psala v článku o slepičí polívce, náš mladej je pořádnej poblijón. Ve 4 ráno začal a jel po osmi minutách. Vím, že když to z dětí jde hore či dole či hore i dole, maj hlavně pít, po troškách. Ale když jsem dneska ráno vedla dceru do školky a hlásila, že její bratr je marod a ona možná bude taky házet šavle, tak mi poradila kámoška učitelka zázračný lék. COCA-COLU. Sama ji s manželem piju po pařbách, když je mi blbě a mám po ránu Coca-Colovej pohled, kterým prosím toho schopnějšího z nás, aby mi z večerky ten pramen života donesl.

No a prej ona svým třem dětem při blití dává vždy Colu. Vychlazenou, navíc s ledem. Protřepat, nemíchat jako Jamesovi Bondovi? Právě že míchat, aby tam nebyly bublinky. Prej i živočišný uhlí do toho přidává, je bez chuti, tak nevadí chuťově dětem, ani barevně ho v Cole nerozpoznají, jen nesměj vidět, jak ho tam rodič dává. Já to udělala bez uhlí. No a Colu po lžičkách. Prej první jednu-dvě dávky může dítě stejně zas vyhodit, ale pak Cola uklidní žaludek a blití skončí. Prej i při srajdě to dává.

Zkusila jsem a zázrak. Mladej přestal blejt po jedný skleničce. Teda nejdřív Colu nechtěl, protože čekal, že to bude nějaká „meducínka“, čili něco nechutnýho. Tak jsem mu ukázala tu láhev a řekla, že je to limoška, kterou jinak nesmí, ale teď je mu blbě, tak uděláme výjimku. No a když ji ještě stejně vyjímečně dostal do skla a ťukli jsme si, byla ruka v rukávu a Cola v pupíku. Už teda chvíli před tím se mu to na chviličku uklidnilo, ale po Cole jasně pookřál. Teď už si dal i oběd, rizoto, a už chrní. „Ubyls ho? Ubyl. Už leží? Leží.“ Tak by to popsal Cimrman.

Takže Coca-Colu si budu připomínat ve večerní modlitbě. Kdybych se modlila…

Jinak jsme na blití a srajdu používali osvědčený recepty: hodně pít, dieta (suchý aspoň den starý pečivo, rýžový vývar, polívkový vývar). K tomu nám nedávno dr ve špitálu, kam blijícího a seroucího syna odvezla rychlá, když jsme byli na jachtě na dovče a mladýho hlídala máma (super zpestření dovči tahle informace), předepsal HIDRASEC pro kojence (na průjem, prej to strašně rychle zabírá, ale máma to do něj nedokázala dostat, takže neotestováno). V lékárně mi pro děti na průjem taky dali TAMMEX family (sypkej prášek rozpustnej ve vodě, pro léčnu akutního průjmu, chutná po pomerančích, takže ho děti spíš vypijou). Na eventuelní dehydrataci všeho druhu máme doma taky Kulíška (je tak slanej, že ho děti teda taky skoro nepozřou). Takže nakonec voda či Cola zvítězí.

Piškoty při dietě ne!

Jo a poznatek, dávala jsem vždy jako dietu piškoty, ale nedávno mi někdo řekl, že nejsou dietní, že jak je v nich hodně cukru, je to pro dítě zátěž, pokud blije nebo má průjem. Ale prej jsou super slaný tyčinky, tak ti jim kupjuju a ty baštěj jak divý, i když jsou zdravý.

Coca-Cole zdar a pokud máte svoje vlastní zaručený recepty, sem s nima. Já spíš znám zácpu než srajdu, tak to tak nemám ještě vychytaný. Samozřejmě dcera zácpařka, když kolem řádí průjem, ho jako jediná nechytí, i když ji nutím pusinkovat každého nakaženého v okruhu kilometru…

Tip na kolalokový ledový kostky: nalejte Coca-Colu do sáčku na ledový kostky a zamražte

Dovětek:

Tak jsem nečekala, že kolalokovou léčbu užiju ve stejný den podruhé a na dospělou osobu. Ale máma, která má stejnou virózu jako náš Jáchym, se mi po telefonu zdála upa mimo a říkala, že upadla na zem, že se motá, tak jsem ji zajela zkontrolovat a volala jsem i kámošce zdravotnici a popsala stav a prej dehydratace. Kolaloka prej gut, i po malejch dávkách, ale furt. Nebo prej energy drink. Ne juicy, protože ty drážděj žaludek. Do kolaloky prej mám rozdrtit živočišný uhlí (4 ty puky hokejový černý) a podávat ji hlavně hodně ledovou. Taky mi kámoška poradila dát kolu to zamražovacího pytlíku jako na kostky ledu a udělat ledový kolalokový kostky. To jsem tedy taky udělala. Prej i dětem se to dá krásně dávat a můžou cucat, když je jim blbě a po pití ze sklenice by mohly zvracet nebo tak. Super tip. Dnes mi ségra říkala, že to taky zná, já o tom slyšela prvně.

One response »

  1. Pingback: TOP 5 listopadových článků | Maminátor

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s