Seriál vo hovně, 7.díl – Never hovning story

Standardní
blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

Mnoho měsíců sem nepíšu nic o zácpě. Čekám na zázrak a doufám, že tenhle kdysi napsanej článek smažu a nebude jen další smutnou kapitolou v celým seriálu vo hovně. Bylo by hezký skončit dílem „50 odstínů hnědi: jsme z toho venku“… Nechci brát podobně postiženejm rodinám iluze a zhasínat světlo na konci tunelu. Ale v tunelu je tma jako v prdeli. Jediný, co tu je, je hnědá.

Celý seriál vo hovně:

 • Seriál vo hovně, 1.díl (4.11.2012) Když dítěti nefungují střeva (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 2.díl (21.11.2012) Zácpa aneb hovno jako další člen rodiny (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 3.díl (2.10.2013) Chronická zácpa: 8 doktorů nepomohlo, čekáme na zázrak (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 4.díl (27.12.2013) Otázky na hovno a rady k posrání (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 5.díl (3.1.2014) Fotíme si hovínko a rozesílám šťastné a posrané (okdaz zde)
 • Seriál vo hovně, 6.díl (3.4.2014) 50 odstínů hnědi: jsme z toho venku!!! (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 7.díl (11.3.2015) Never hovning story (odkaz zde)
 • Seriál vo hovně, 8.díl (26.7.2015) „Já už umím kakat, mami!“ (odkaz zde)

„To se nedá, nedá, skvrna je hnědá, hnědá,“ jak zpívají Yellow Sisters na albu Mateřská.com v písni Laktační psychóza.

Ostatní jsou z toho venku, jen my ne a ještě jedna rodina

Nedávno mi pod článek vo hovně napsala jedna nešťastná máma, že prožívá to samý, a že synovi je už 7 let a chodí na základku. Žijou v hnědým světě už 5 let. Kluk furt připokáklej, zapáchá, stydí se za to, ale nějak si nemůže pomoci, ve škole i doma jsou s tím samozřejmě veliký problémy.

sklenice_sacek

Více o forlaxu píšu v jiným dílu seriálu, pro děcka je na předpis dávkování 4g, pro dospěláky bez předpisu 10g.

Zázrak se nekonal, skončil průtokem

U nás to v dubnu vypadalo na zázrak. Zázrak jménem FORLAX. Konečně něco zabralo a dcera kakala jak hodinky. Jenže tahle pohádka v červnu skončila nonstop průtokem. Dcera se zas začala kroutit a ukakávat, zadržovat velký hovínka. Zas jsme byli tam, co kdysi.

V červenci depka jako prase a cejtili jsme se jako na začátku. Na kterým jsme byli před 3,5 roky. Tak zas poradna a celý léto jsem dítě „opravovala“.

Zas hurá na Hnízdilovu kliniku

Jezdili jsme celá rodina na psychosomatickou kliniku, kde léčej tělo i duši najednou, paní Dr byla skvělá a furt opakovala, že dceři hlavně nemáme už nic dávat horem ani dolem. Žádný klystýry, forlaxy, projímadla, čípky… Že v našem případě je to psychický. Dcerka zareagovala zadržováním na blížící se příchod sourozence, ale že dnes už to nemá na bráchu, že dnes už je to pro ni prostě zvyk. A zvyk je železná košile, jak známo.

Potvrdilo se, že to má jen v hlavě

„Oprava“ znamená v našem případě řešit psychiku, pohodu v rodině, správný slova, činy, atmosféru, režim, mazlení. V létě se potvrdilo, že to je jen v hlavě. Když chtěla, hodila bobek a šla do ZOO. Když chtěla, hodila bobek, aby mohla jet k tý a tý babičce. Když jsem se jí i bráškovi věnovala na plnej céres, zlepšilo se to. Když jsme na radu Dr nasadili prémiový dárky za čistý spoďárky a hovínka ve WC, kakala jen tam, kam měla. Dostala za to koloběžku, nový boty a nevím, co ještě.

Vyhlašuju STOP STAV

Ovšem můj osobní život se rovnal nule. Žila jsem jen dětmi, jejich vztahem, hovínkama, mým vztahem s dcerou. Přátelům sem se furt vomlouvala, že máme STOP STAV, a že si to musíme řešit v úzkým kruhu rodinným, a že už nemám sílu to řešit mezi dalšími lidmi.

Jeli jsme na jachtu a dcera se zas „rozbila“

Na konci prázdnin byla „opravená“ a měla super vztah k bráchovi, super vztah se mnou, měli jsme se hezky. Chvilku. Jenže v září jsme s manželem jeli na jachtu, bez dětí, a z dcery se během naší nepřítomnosti zase stala „zadržovačka“.

O co zadržovačka i její rodina přichází?

 • o dovolené, ne všude a vždy se dá s připokakaným dítětem jet
 • o koupání ve veřejných bazénech
 • o hlídání, když jsou kakací dny, musím u toho bejt já
 • o spodní prádlo, někdy je toho tolik, že ho vyhazujem
 • o mnoho výletů, odpolední s přáteli, návštěv
 • o návštěvy lidí u nás
 • o peníze: pleny, obří alldaysky, ubrousky i prací prášek něco stojí

Zakřikla jsem to?

Na vánoce jsem nakoupila strašně silný probiotikum NUTRABONA a na začátku roku se vše tak nějak stabilizovalo a dcera začala kakat trochu pravidelněji, i 2x týdně. Včera jsem to pošeptala kamarádkám v hospodě. Jako že zázrak. Asi jsem to zakřikla. Dneska zas tříhodinový peklo s hovínkem a bez výsledku.

P.S.: Prosím, nedávejte nám nikdo rady, neptejte se, jestli už jsme zkusili tohle nebo tamto. Jediné, co přijímám, jsou věcné dary v podobě plen na pětileté dítě, obřích intimek, navoněných ubrousků a prášků na nervy…

4 responses »

 1. Ste statečný, s dětma je to děs, něco utáhneš a jinde se to povolí a díky, že o tom píšeš a dáváš svůj příběh všanc. Bertička to prostě jednou dá!!!

 2. Máme to od dvou let,syn to má jasně psychického rázu,prostě to vím,teď mu budou 4.Zkoušely jsme taky všechno,jen to vyšetření jsem se bránila.Teď když už tam jít chceme nemůžeme se tam dostat už několik měsíců.Dlouhá čekací doba a pak v den vysněného vyšetření nemoc.Moc mě Váš seriál povzbudil,do nedávna jsem si myslela že jsme asi jediný.Je to husťárna a velký trápení,ani tak ne pro ty děti,jako spíš pro maminku o který si všichni myslí divný věci a o beznaději a vyčerpání….atd….atd…….atd……a pořád dokola…..držme se…..

  • Vydržte, já taky držím. Co jinýho zbejvá? Pevný nervy a čekat, až z toho dítě vyroste. My z toho venku nejsme, ale všici kolem postupně jo. Už jsem shodou okolností potkala dvě maminky, který to se mnou mejlem přes Maminátor řešily a dostaly se z toho. Úplně jinak než my. Sranda. Naposled v pátek jsem potkala babu a ta říká, že jsem jí povědomá. Zjistila, že jsme si mejlovali vo hovnech našich zacpaných dětí. Že jsem jí moc pomohla. Dcera ze dne na den začala kakat a je ok. To samý s druhou mámou. Takže je nás hodně a většinou to dopadne dobře zničeho nic. Držte se

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s