Deník Maminátorky – Kapitola 8. „Byla jsem strážkyně draka“

Standardní

Zdroj: super-skola-car-a-kouzel.estranky.cz

Nejsem Bridget Jones, nejsem moderní fotr, nejsem Anna Franková, nejsem malý poseroutka, ani Dita P., ani kocourek Modroočko, ani Ostravak, ani upír, ale jedno máme společné, my všichni máme svůj deník. Já si jeden papírovej psala od puberty asi 10 let a mám ho dodnes schovanej, druhej onlinovej si píšu tady na blogu. Nehlídám si v něm kila, nevařím, nezlobím, hledám štěstí, rovnováhu, lásku, nacházím a ztrácím, hledám práci, tvořím, hořím. Můžete hořet spolu se mnou.

Celý deník Maminátorky:

 • Deník Maminátorky – Kapitola 1. „O ochočených snech“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 2. „V kavárně před pracovním pohovorem“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 3. „Byla jsem reportérka i dělnice, čím budu teď?“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 4. „Při pohovoru jsem málem zabila budoucího šéfa“ (odkaz)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 5. „Můj životní úspěch? Růžovej králík“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 6. „A není lepší to prožít?“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 7. „Mí kámoši ze západu: Francouzka“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 8. „Byla jsem strážkyně draka“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 9. „Záblesky happinessu“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 10. „Naše noční můry“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 11. „Mám v sobě ženu 1,2 a 3“ (odkaz zde)

Dneska jsem dobře a dlouho spala a měla jsem sen, divokej, krásnej, s příběhem, prostě jako bych koukala na akční fantasy. Byla jsem strážkyně draka. Ráno jsem si všechno hned sepsala, abych to nezapomněla, takže tady ten příběh je.

Drak, obrovskej, funící, s rudě žhnoucíma a přitom smutnýma očima se objevil na Zemi. Odněkud z nečasu, mezičasu, z jiné dimenze sestoupil na Zemi, aby otestoval lidskou rasu. Zda je zlá a končí nebo hodná a má právo na život. Já byla jeho strážkyně. Měla jsem ho chránit, milovat. Objevil se v Americe, ale mířil za mnou do Prahy.

Drak na sebe bral různé podoby

Drak se mohl proměnit ve skálu, v člověka. Na začátku snu jsem za ním byla v Americe a on byl automobilový závodník. Já byla jeho fanynka a nevěděla jsem proč, jen jsem byla zamilovaná a chtěla jsem bejt blízko, abych ho chránila a přinášela mu štěstí. Měla jsem furt u sebe takovou velkou knihu, skoro nepospanou, byly tam jen obrázky draků, aut, závodů, srdcí proklátých šípy a tak. Ta kniha pak byla ta samá co na konci snu v Alpách.

Vznik situace: včera tu zas jely Cars, kreslenka o závodním autě Bleskovi McQueenovi

blesk-mcqueenDrakovi ubývalo sil i schopností, čím blíž mi byl

Čím víc se drak blížil k nám do Evropy, tím míň mu proměny šly, a když byl na lodi a přijížděl do přístavu v nějakým evropským městě, už se proměňovat nedokázal a to byl nejzranitelnější. Zkrýval se v podpalubí lodi, špatně se mu dýchalo a já ten přerývavý dech slyšela, jako by to bylo kousek ode mě.

Strážkyně se musely najít a společně ochránit draka před megerama

Já měla za úkol najít další strážkyně, spojit se a společně bojovat s tzv. „megerami“. Zlými a záludnými ženami, které toužily po drakově smrti. Fakt se jim ve snu říkalo megery. Moje oblíbený slovo, takže proč by nebylo ve snu.

Jenže některý strážkyně (byly to vždy jen ženy) ani nevěděly, že ho chráněj, jen draka cítily, snily o něm a třeba kreslily nádherný obrazy s drakem. Nebo s místy a mapami, kde drak je. Nebo podoby ostatních strážkyň. Do stejné knihy jako jsem měla já. Byla to jedna a tatáž kniha, i když byla v různých koutech světa.

Jedna parta meger si mě našla
Zabíječky, vražedkyně, dračí mordýřky, megery. Mohly bejt kdekoli. Jedna taková parta si mě našla, když jsem zrovna objevila jednu drobnou a vystrašenou strážkyni, a šly po nás, utíkaly jsme labyrintem nějaký budovy někde vysoko v horách.

Vznik místa: ségra je na horách v Alpách a poslala mi link s webkamerou, tak na tom místě mě megery honily (odkaz zde)

Objevila jsem tam pokoj té malé strážkyně a v něm pod postelí schovaný obrazy. Na všech bylo pořád stejný místo. Jako by myší díra, ze který něco zářilo. Prozkoumala jsem pokojík a našla myší díru do zdi. V ní knihu plnou dračích tajemství a taky v ní byl seznam ostatních strážkyň.

Moje malá strážkně se ode mě nenechala ochránit, tak strašně se bála, že nevěřila ani mně, a utekla. Tak jsem vzala knihu a utíkala ven, byla jsme na vrcholu kopce, sjezdovky do všech stran, lanovka, lidi, zimní sezóna v Alpách v plým proudu. Už jsem viděla megery, jak jdou po mně. Ukradla jsem nějaký prkno a frčela i s knihou dolů z kopce.

Vznik situace: tenhle tejden jsem byla s dcerou lyžovat a jezdila zas po dlouhý době na snowboardu, takže se mi to pak ve snu hodilo při útěku před vraždícíma megerama

Drak připlouval do přístavu v nákladním prostoru obřího tankeru. Musela jsem dát rychle do kupy všechny strážkyně podle seznamu v nalezené knize. Měly jsem jít drakovi naproti do přístavu a ochránit ho na souši. Svou láskou mu třeba i vrátit schopnost se proměňovat.

Přepadení na poště, pomohla mi tchýňka

BLIK. Najednou jsem byla někde v Praze na poště a rozesílala asi dopisy strážkyním či co. Za přepážkou dělala moje tchýně. Za mnou najednou mrcha, megera a začala mě vě frontě nenápadě škrtit. Mrkla jsem na tchýni a ta mi pomohla, setřásla jsem mrchu a zas utíkala dál. Díky, tchýňko.

Všem strážkyním vypadávaly vlasy

Měla jsem krásný dlouhý jasně blond vlasy až k zadku, ale jak jsem byla na nerva z ochrany strážkyň i draka, strašně mi vypadávaly, musela jsem to maskovat, protože i podle těch chuchvalců mě mohly najít mrchy. Všem strážkyním hrůzou vypadávaly vlasy.

Proč? To zas bylo proto, že kamarádce po porodu vypadávaj hodně vlasy a je z toho nešťastná.

Labyrint dětského domova v Karlových Varech

Jednu strážkyni jsem objevila v Karlových Varech, ale megery nám zas byly v patách. Schovávaly jsme se v baráku na kopci. Utíkaly jsme po schodech dolů do sklepa, kde byly tajný dveře ven na zahradu a tam zas branka do lesa. Klíč jsem měla jen já. Dům jsem znala jak svý boty, byl nám nakloněn a poslouchal. Ochránil nás.

1-IMG_6361

To je ten dům, jezdila jsem sem celý dětství, vždycky, když jsme ve Varech, stavujeme se tam a posledně jsme se shodou okolností dostali dovnitř. To jsem já s našima. Vzadu v tý věži moje mamka bydlela, než si vzala tátu, my tam pak jezdívali neustále k babičce a dědovi.

1-Vyhledat výsledky pro děcák1

To je ten dům, v tý věži jsme se se strážkyní schovávaly, tam bydlívala moje babička

1-Vyhledat výsledky pro děcák2

To jsem já se ségrou a babičkou Věrou a dědou Pepíčkem. Nespočítala bych, kolikrát jsem v tomhle bytě ve svých snech byla, co jsem tu zažila…

Vznik místa: Do patnácti let jsem do toho domu jezdila, byl tam dětský domov a moje babička v něm dělala ředitelku a měla tam i byt. O tomhle domě se nám se ségrou často zdá. Já teda v mnoha těch snech běžím po schodech a nemůžu je za boha spočítat.

No a nedávno jsme byli s našima ve Varech na pohřbu a stavili se u toho děcáku. Probíhá tam rekonstrukce a kamarád novýho majitele nás pustil dovnitř. Je jich 56. těch schodů. Byl to mystickej zážitek v tom domě zas bejt a jít po schodech nahoru na místo, který je tak spjatý s mým dětstvým… S mými sny. Bušilo mi srdce a byla jsem víc dojatá než na pohřbu. Což je co říct.

4-IMG_6377

To jsou schody mýho dětství, tudy jsem dneska ve snu utíkala s malou strážkyní

3-IMG_6367

Tam nahoře je branka v plotě, kudy jsme zdrhly před megerama. Fakt jsme k ní kdysi měly klíč.

Proč hrál ve snu hlavní roli DRAK?

Drak nevím, proč. Protože dceři říkám dračice a synovi drak? Ze by oni přišli otestovat lidskou dobrotu? Asi jo. Dneska jsem je moc neochránila, o půlnoci mě přišli oba vzbudit, aby si k nám lehli, já je vyhnala, dala si špunty do uší a zamkla ložnici. Spala jsem 11 hodin a zachraňoavla ve snu svět. Vlastně ani nevím, jak to dopadlo, ale konečně jsem se jednou pořádně vyspala a mám tolik energii a tak dobrou náladu, že nebejt to sen, dneska určitě draka zachráním.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s