Deník Maminátorky – Kapitola 11. „Mám v sobě ženu 1,2 a 3″

Standardní
11264869_938380919537854_5204191433058115661_n

Jednička se pozná podle toho, že je upravená, namalovaná a usměvavá. Nemá batoh, kočárek, ani hamibox, jde nalehko jen s kabelkou, maximálně se svým foťákem.

Nejsem Bridget Jones, nejsem moderní fotr, nejsem Anna Franková, nejsem malý poseroutka, ani Dita P., ani kocourek Modroočko, ani Ostravak, ani upír, ale jedno máme společné, my všichni máme svůj deník. Já si jeden papírovej psala od puberty asi 10 let a mám ho dodnes schovanej, druhej onlinovej si píšu tady na blogu. Nehlídám si v něm kila, nevařím, nezlobím, hledám štěstí, rovnováhu, lásku, nacházím a ztrácím, hledám práci, tvořím, hořím. Můžete hořet spolu se mnou.

Celý deník Maminátorky:

 • Deník Maminátorky – Kapitola 1. „O ochočených snech“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 2. „V kavárně před pracovním pohovorem“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 3. „Byla jsem reportérka i dělnice, čím budu teď?“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 4. „Při pohovoru jsem málem zabila budoucího šéfa“ (odkaz)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 5. „Můj životní úspěch? Růžovej králík“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 6. „A není lepší to prožít?“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 7. „Mí kámoši ze západu: Francouzka“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 8. „Byla jsem strážkyně draka“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 9. „Záblesky happinessu“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 10. „Naše noční můry“ (odkaz zde)
 • Deník Maminátorky – Kapitola 11. „Mám v sobě ženu 1,2 a 3“ (odkaz zde)
2-ZjezdNovBor25

Trojka je čarodějnice, neupravená, unavená, křičí, nadává a má křečovitý úsměv. Identifikační znak: obří batoh, několik lahví a narvanej hamibox.

Došlo mi, že nejsem jedna žena v jednom těle. Nejsem schizofrenik, netrpím rozdvojením osobnosti, mám v sobě 3 ženy.

 1. žena SVOBODNÁ, BEZDĚTNÁ (upravená, vtipná, inteligentní)
 2. žena JEDNODĚTNÁ (lehce ve stresu, ale schopna komunikace na střední úrovni)
 3. žena DVOUDĚTNÁ (hysterická, téměř okolí nesnesitelná, zcela neschopna komunikace na úrovni)

Jako jedničku mě mají lidi moc rádi

Jednička chodí večer do hospody a baví jednotlivce i velké skupiny, sluší jí to, není poblitá, špinavá, upocená, nervózní, nekřičí, nehádá se, neukazuje svou odvrácenou tvář. Jednička je inteligentní, vtipná, hlučná, ale roztomile. Je sexy a žádoucí. I se tak cítí. Nechce se jí domů, protože chce být co nejdýl jedničkou.

Pořízeno aplikací Lumia Selfie

Jednička září a je to nejlepší, co v sobě mám.

Kdo ji zná pouze jako jedničku, miluje ji a dává ji ostatním jako příklad: „Hele, má dvě děti, ale je šťastná, podniká, píše blog, vyrábí diáře, strašně moc čte, má nadhled a je s ní neskutečná prdel“.

Jednička chodí na pracovní schůzky, když nechá děti někým hlídat, jednička chodí občas s manželem (vlastním) na rande do kina či na vínko a drží se za ruce a roztomile rozmlouvají o hloubce všehomíra, jednička je tvořivá, píše, zdobí perníčky, úžasně vaří, dává lidem krásný dárky, má bezvadný nápady. Jedničku mají všichni rádi.

Jako dvojka si to užívám, ale už je mě jen půl

A (48)

Jako dvojka mám ze sebe někdy i radost, jak jsem dobrá máma, jak mi to jde. Než jsme měli druhý dítě, nenáviděli jsme s manželem hlášku „Jedno dítě, žádný dítě“. Teď už to v kontextu dvou dětí v rodině chápeme jinak. Pro dvoudětný to opravdu platí.

Dvojka si namlouvá, že je jednička, protože má přeci jen jeden kus, jedno dítě. Dvojka se vyskytuje u vody, v lese, na výletech všeho druhu, s přáteli v zahradních restauracích i na pracovních schůzkách.

Všechny 3 ženy mají vystudovanou hereckou školu, takže i dvojka umí hrát.

Zastírá lehkou nervozitu, zastírá boční pohledy na potomka, zda se nesnaží zabít sebe či někoho jiného, nenápadně sleduje hladinu šťávy ve zdravé lahvi, množství piškotů, lupínků, jablíček či ovocných čoček v hamiboxu. Po očku sleduje, zda se dítě nezulo a nenechalo někde boty, zda nemlátí větví cizí lidi nebo vlastní, zda nekřičí, nečůrá, kde nemá.

Pořízeno aplikací Lumia Selfie

Dvojka si užívá pohodičky s jedním děckem, dává si pivko a lehce konverzuje.

Dvojka zdánlivě vypadá jako jednička, ale je to „jen“ dvojka.

I když to dobře hraje, pokecat si s ní na úrovni o utečencích a problémech s Řeckem nejde. Když od ní nikdo nečeká víc, dvojka si takhle pohodlně parkuje třeba celej den a nic jí nechybí. Dvojka už totiž vyráží z domova s předsevzetím, že si ten jednodětnej den užije, v klidu psychicky zaparkuje a nebude dělat IQ test.

Jako trojku mě tolerují jen nejotrlejší přátelé

Trojka je na cestách s oběma dětmi, které se neustále pošťuchují, tahají jí prachy z peněženky, chtějí víc a víc, tamhle zmrzku, tuhle limču, nikdy nemají dost.

Trojka je v neustálé depresi z nedostatku financí. Trojka je nonstop frustrovaná z toho, jaká je špatná matka.

Protože nedokáže nemluvit sprostě, protože její syn furt hází písek po druhejch, protože děti čůrají na veřejnosti, protože ujídají u cizích stolů jídlo, protože se vrhají na každýho psa, protože furt někomu cizímu hustěj něco do hlavy, protože jsou hlučný a někdy neposlouchají.

A (83)

Trojka nemusí chodit na tenis, do posilovny ani na pilates. Když utáhne kočárek, batoh a 3 prdele potřebnejch věcí, zacvičí si jako Arnold i bez posilovny.

I když má trojka hamibox většinou narvanej k prasknutí, to, co jí jiné děti, je vždy zajímavější. I když udělá do zdravejch lahví super šťávičku, limča za 35 Kč by děti potěšila víc. Když vezme trojka super hračky, děti mají jinou zábavu, když neveme nic, chtěly by hračky.

Žádnej batoh není dost velkej, aby trojce na výpravách něco nechybělo.

I když se trojka jako trojka schází jen s vybranými přáteli, kteří snesou hodně, i s nimi si občas připadá jako kráva. Nespolečenská čůza, která moc nevydrží a při každým dětským pláči a zlobení balí fidlátka a chce to vzdát a utéct dom.

Trojka ráda moudře radí, jak na výchovu, život, vztahy, pak seřve děti, poleje se pivem a urazí lidi u vedlejšího stolu.

Trojka by měla držet hubu a nečekat, že si pokecá, udělá kámoškám psychologickou poradnu, vydělá milion a objeví lék na A.I.D.S. Trojce jde vlastně jen o přežití, ale neumí si to přiznat.

Máte to, dámy, taky tak?

A (287)

Mezi vzácné lidi, kteří mě nedělí na čísla, patří můj muž a jeho úžasná maminka. Neokřikují mě, nepředhazují, jak nemožně se chovám, podporují mě a berou, jaká jsem. Dobře jsem se vdala.)

Kdysi mi jedna kamarádka řekla, že ji se dvěma dětmi překvapuju, jak jiná jsem. Že nejsem zábavná, neumím komunikovat, že jsem ji zklamala.

Jj, trojce je politická situace v Bosně u prdele, trojka nečte, nekouká na telku, nepřemýšlí, trojka nestíhá pořádně vařit, třídit odpad, sportovat, uklízet, vzdělávat se, nakupovat. Přitom se nezastaví. Utírá nosy, zadky, pipky, přebaluje, krmí, uspává, převlíká, rozrhává od sebe děti, řeší jejich pře, fouká bebínka, učí je na kole, nemlaskat při jídle, nebrat cizí věci, plavat, říkat „Miluju tě“, říkat „pajdon“.

Jako trojka těžko vydejchávám setkání s jinejma trojkama. Znám trojky, který se prostě s nikým jiným nestýkaj, když jsou s oběma dětmi. Chápu to. Trojkový dny jsou náročný a trojky se pořádně zapotěj, aby večer uložily spokojeně znavený ratolesti.

Jako TROJKA se stýkám jen s těmi vyvolenými, kteří trojku nějak snesou, nebo mě ani necítí jako 3 ženy v jedné. Jsou i takoví lidi kolem a těch si nesmírně vážím. Je jich málo, ale existujou. Nikdy jsem jim nepřišla jiná s dětmi či bez dětí, konverazce tak nějak plyne ve všech třech mých podobách. Dneska už vím, že to je zázrak. Když jsem já já a někdo mě má rád jako jedničku, dvojku i trojku.

A (219)

Trojka mívá večer super pocit, že děti si užily den. Že se nezabily, že sportovaly, byly na vzduchu, hrály si s přátely, něco zažily. Že stejný pocit nemívá i matka, je jedno, trojka tolik od života nečeká. Žije hodně z radosti svejch dětí. A když děcka večer spokojeně usnou únavou, dostane trojka za jedna.

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s