Žralovci: vychytávky a zlepšováky her z našeho návodu

Standardní

AD1_2501.jpgJak tak karbaníme a hrajeme Žralovce vážně všude a pořád, přišli jsme na řadu vychytávek, obměn a dokonce jsme vymysleli i další hry, které s nimi můžete hrát. Kromě těch osmi z návodu našimi kartami jde i zjednodušené prší a autobus. Taky známe jedno bezva logopedické cvičení, které jde dělat i s kartami z naší čtyřkavčí stáje.

anim-zralovci01 (1).gif

Vychytávky a zlepšováky ke hrám z našeho návodu:

  • Stavění domečků jde nejlíp na ubruse, pak karty nekloužou
  • Záchod jde bohužel opravdu těžko, protože jsou karty úplně nové, až se trochu uhrají, jistě to půjde lépe
  • Žraločí bitva se dá hrát pomalu nebo rychle. V návodu nebylo místo na to sepisovat tu obě verze, ale rychlá verze se hraje tak, že co vyhrajete v bitvě, odkládáte stranou a už to pak dál nepoužijete. Konec hry tedy přijde rychleji. Pokud vás boje baví a nechcete hned tak přestat, dávejte si vyhrané karty dospodu svého hracího balíčku. Pak bývá hra mnohem, mnohem delší. Tahle zrychlení a zpomalení můžete volit i během hry, když vám zrovna dané tempo v tu chvíli nevyhovuje. Se změnami rytmu ale musejí všichni hráči souhlasit.
  • Blázinec jsme popisovali jako hru pro dva hráči a navrhovali trochu nudné přezdívky jako Frikulín nebo Krindypindy. Nedávno jsme celý večer hrály s kámoškami tuto hru v hospodě, hrálo nás 6 a každá měla přezdívku, která byla buď nezapamatovatelná nebo se ji ostatní styděly zakřičet. Byla to neskutečná pr…ča, když 6 dospělých ženských u stolu najednou ječí: prdlajsemsi, užjsemhotová, smrdím nebo chcitěhned. Takže doporučuji použít fantazii a přemýšlet nad přezdívkou, která naprosto znemožní toho, kdo ji zakřičí.
  • Švindl se může hrát na barvy nebo na tvary, když hrajete s děckama, a na čísla, když hrají dospělí
  • Sexteta jsme testovali podle našeho návodu, ale líp se nám hrálo tak, že prostě vždy podle počtu hráčů dáme do hry počet sextet, pak zamícháme karty a rozdáme každému 6. Pak nevládne zmatek a hra jde hladčeji. Při výrobě nové hry je trochu nepraktické, že ji nejvíc testuju sama nebo s manželem či dětmi a hru třeba se šesti kamarády většinou ozkouším až po vydání hry, když ji všude tahám s sebou a hraju…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s