18 tipů na vánoční dárky od zlatých československých ručiček

Standardní

Každý rok sem dávám své tipy na to, co můžete koupit sobě nebo dětem. S našimi retrohrami pod rodinnou značkou 4 Kavky (odkaz zde) jsme jezdili na trhy a potkáváme spoustu českých tvůrců. Tady je výběrovka toho, co sami už máme doma nebo milujeme na dálku.

1.Minimal waste od Mašrktka (odkaz zde)

Nakupujete bezobalově? Kamarádka Maškrtka kromě božích obalů na knihy nově nabízí i sadu na bezobalové nakupování. Mohu jen říct: ťuťuňuňu. Ale teda její obaly na knihy taky miluju, mám jich doma hromadu a bez nich se moje knížky cítí jako nahé… Kromě vymazlených a opravdu vysoce funkčních oblečků na vaši četbu dělá i super taštičky na klumprty i udělátka, sluchátka, peníze, cokoli.


2.Pikle z pytle a Kufříkov

Další tip jsou holky se značkou Pikle, kromě božích obytných kufříků nabízejí i malého hvězdáře. Prosvítíte lampičkou a svítí vám na stěně souhvězdí (odkaz zde). 3.Babičkářství

Letos mě uhranulo Babičkářství (odkaz zde). Vyrábějí boží věci pro seniory, koupila jsem u nich dárkové karty tchýni a tátovi. Je na nich třeba: budeš mi vyprávět, jak dlouho budeš chtít, půjdeme spolu do kina, uvařím ti večeři, půjdem do divadla apod. Je to víc než dárek, dáváte čas, pozornost a tolik potřebnou lásku. Na kartu si obdarovaný napíše datum a jméno od koho to chce splnit. Pak jsem koupila retrohru Jak to tenkrát bylo, na tu se moc těším, další dárky jsou tajné, aby obdarovaní byli překvapení:) 4.Em decor

Dalším tipem jsou látkové šperky od mé kamarádky Martiny, která tvoří pod značkou Em Handmade nebo-li Em decor (odkaz zde). Její věci jsou příjemné na těle, nekšrtí, neškrábou, nebouchají vás při skákání gumy, nemáte alergické reakce na kůži a jsou šik a nádherně doplní každý outfit.

 

5.Pop Pap (odkaz zde)

Holky s touto značkou letos začínají, ale jsou super. Milují papír a můžete si u nich koupit parádní knížky či balicí papíry. My máme pro děti na Ježíška knihu Pan Bartoš, listonoš a Behind nebo-li ZA, k této knize je i spešl červená lupa, díky níž děti vidí skrz obrázky další dimenzi.

6.Noemova archa (odkaz zde)

Vyrábí z plsti dokonalá zvířátka, pro mě objev tohoto roku.

7.Diakónie rolnička (odkaz zde)

Ty už znám od loňska, ale letos jsem od nich zase nakoupila. Dokonalé dřevěné hračky, letos právě novinka: Betlém. Bezvadnej je taky jejich velkej a malej houbař, děti dostanou dřevěné houby, schovají se jim po bytě/chalupě/zahradě a ony pak vezmou tašku a jdou na houby.

8.Happy Helen (odkaz zde)

Kamarádka Helen šije především nákrčníky, hodně barevné, osobité, divoké a krásné. Mám od ní jeden do tepla a jeden zimní plus super zimní čepici se střapci. Taky boží šaty, které nosím furt. V jejích věcech zazáříte a nehrozí šedej den.

9.Míša obruče (odkaz zde)

Kamarádka Míša vyrábí obruče na točení v pase. Umí udělat sadu pro mamku i dceru. A umí i točení obručí naučit. Má na svým webu tunu videí a pořádá i kurzy.

10.Kvarteta Bylo nebylo (odkaz zde)

Tahle kvarteta milují naše děti. Když složíte celé kvarteto, teprve pak vám vznikne obrázek zvířátka.

11.Utukutu (odkaz zde)

Ještě neznáte houpací prkno Utukutu? Já jim moc fandím. K nám domů už se nic nevejde, ale mít víc prostoru, jdu do toho.

12.Kniha Pod zemí (odkaz zde)

Tuhle knížku jsme ulovili na Festivalu Mini od nakladatelství Host, ale koukala jsem po ní už dlouho. Je oboustranná, z jedný strany se spolu s dětmi můžete nořit do hloubi země, z druhý zas do hlubin oceánu. Super výuková věc a krásně ilustrovaná a napsaná. Projděte středem země spolu se svými malými cestovateli.

13.Dortíky Bajkajlaj (odkaz zde)

Nejsou k sežrání? Jen bacha na zuby, je to všechno ze dřeva.

14.Dubánci (odkaz zde)

Dubánky tvoří jeden vášnivý fotograf. Svět plný malých dubových panáčků, kteří dělají tunu věcí. Potápějí se v moři, jezdí na serfu, chodí na houby, jezdí na tábory, staví s kámoši totem. Dubánky máme doma na pexesu, existují ale i v kalendáři, na taškách, hrnečcích, pohlednicích či v knížce.

15.Žralovci

To je naše novinka. Pod značkou 4 Kavky (odkaz zde) jsme už přivedli na svět i 3 jiné hry (Pruženku: skákací gumu, Kuličníka: cvrnkání kuliček a Cézarky: kostkové hry) s vychytaným návodem. Vše jsou ale znovuoživené polozapomenuté hry. Žralovci jsou naše vlastní záležitost. Jsou to karty upravení tak, aby s nimi šlo hrát 8 různých starých her jako černý Petr, větší bere, švindl, kvarteta nebo záchod.

16.Rodinný kalendář

No a co nezbytně potřebujeme celá rodina každý rok? Plánovací rodinný kalendář od Patagonie (odkaz zde)

17.Kalendiar

A k tomu samozřejmě i diář do kabelky, letos bohužel své vlastní diáře nedělám, tak vám alespoň mohu doporučit ten, který jsem si dříve kupovávala. Kalendiář (odkaz zde)

18.Selfie panenky

Do čeho jsem se zamilovala a příští rok budu nechávat šít, jsou Selfie panenky (odkaz zde) od jedné Slovenky žijící v Praze. Boží nápad pro děti i dospělé, třeba i jako svatební dar. Nechat udělat svatebčany. To je fakt pecka. Buď to celé vyšije nebo tam dá vaše fotky. Letos už asi šít nic do Vánoc nestíhá, tak to berte jako bunusový tip do příštího roku.

No a na úplný konec tu mám tipy od našich kamarádů, kteří moc rádi cestují s dětmi. Jejich cestovatelské tipy jsou taky fajn (odkaz zde)

 

Advertisement

3 responses »

  1. Díky za zmínění dubánků! Jen jsem chtěl poopravit, že na CD zatím nejsou. To co vypadá jako cédéčka jsou ve skutečnosti dvě veršovaná leporela pro nejmenší děti 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s